Blog

banner_851x315

Arašídové krémy

Arašídový krém, zvaný také burákové máslo, je jednou z nejoblíbenějších potravin v USA, a čím dál větší popularitu si získává i v našich končinách. Můžete je mazat na toasty, tvořit z něj omáčky, nebo ho jíst jen tak. Mezi milovníky arašídového krému patřil i Elvis Presley, který si dopřával pečené toasty s burákovým krémem, plátky banánů a chilli omáčkou.

Existuje zkrátka nekonečné způsobů, jak si užívat arašídový krém, ale je tato pochoutka dobrá i pro vaše zdraví? Pokud nepatříte mezi 1 % lidí, kteří mají alergii na arašídy, níže najdete několik dobrých důvodů, proč si tuto lahodnou dobrotu dopřát.

  • Arašídy jsou skvělým zdrojem zdravých rostlinných proteinů. Obsahují okolo 22-30% proteinů, více než kterékoli jiné ořechy. To dělá z arašídového krému skvělý zdroj rostlinných bílkovin. Obsahují také všech 20 aminokyselin, včetně argininu, který je důležitý pro zdraví vašeho srdce.
  • Arašídy obsahují také velké množství niacinu, který je velmi důležitý pro ochranu mozku před Alzheimerovou chorobou. Studie zjistila, že lidé, kteří dostávají velké množství niacinu z potravin, jsou o 70% méně náchylní k rozvoji této nebezpečné civilizační choroby.
  • Arašídové krémy obsahují kromě bílkovin, i další prvky důležité pro lidské zdraví, například draslík, který snižuje riziko vysokého krevního tlaku, mrtvice a srdečních onemocnění. Obsahují také vlákninu, důležitou pro pro zdraví střev, zdravé nenasycené tuky, hořčík pro posílení kostí a svalů, vitamín E a antioxidanty.
  • Polovina tuku v arašídovém krému je tvořena kyselinou olejovou, zdravým typem nenasyceného tuku, který se také nachází ve velkém množství například i v olivovém oleji.

 

Vyberte si z naší bohaté nabídky arašídových krémů, jemných, křupavých, i s přídavkem kvalitní čokolády. Vychutnejte si krémy vyrobené z pomalu restovaných burských oříšků, tak aby se maximalizovala jejich chuť, která se vám bude rozplývat na jazyku.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.